ساخت حساب کاربری مهمان در اندروید

آموزش ایجاد حساب کاربری مهمان در سیستم‌عامل اندروید ۵

امروزه کم‌پیدا می‌شود خانه و کودکی را یافت که بدون تبلت و گوشی هوشمند باشد! اگر نمی‌خواهید برای هر یک از اعضای خانواده یک عدد تبلت و گوشی تلفن همراه هوشمند تهیه کنید بهترین راه، استفاده از یک دستگاه برای همه است. با توجه به این‌که کارهایی که با موبایل‌ها و تبلت ها انجام می‌شود مانند چک کردن ایمیل‌ها و حساب‌ها کارهای شخصی به‌حساب می‌آیند نمی‌توان به‌سادگی از کنار موضوعی به نام حریم شخصی گذشت.

از این حرف‌ها هم که بگذریم اگر بچه‌های مهمان بخواهند از تبلت شما استفاده کنند، یا شخصی بزرگسال بخواهد به نرم افزارهای شما مانند تلگرام دسترسی داشته باشد و به روش مهندسی اجتماعی عمل هک تلگرام را انجام دهد و اطلاعات شما را ببیند، برای محافظت از داده‌های شخصی مانند عکس‌ها، تصاویر و فیلم‌های خانوادگی‌تان دچار مشکل خواهید شد. همچنین اگر فرزندتان از تبلت شما برای بازی کردن استفاده می‌کند و نمی‌خواهید به بخش‌هایی از تنظیمات و فایل‌های شما دسترسی داشته باشد، ایجاد یک حساب کاربری در گوشی و یا تبلت هوشمند، بهترین گزینه برای این کار است.

 

آموزش ایجاد حساب کاربری مهمان در اندروید

وارد تنظیمات تبلت خود شده و گزینه User را لمس کنید(توجه داشته باشید که این قابلیت از اندروید ۵ به این دسته سیستم‌عامل‌ها اضافه‌شده است)

ساخت حساب کاربری مهمان در اندروید- تنظیمات کاربری

ساخت حساب کاربری مهمان در اندروید- تنظیمات کاربری

بر روی گزینه Add user or profile کلیک کنید

ساخت حساب کاربری مهمان در اندروید بخش افزودن کاربر

ساخت حساب کاربری مهمان در اندروید بخش افزودن کاربر

اگر می‌خواهید حساب کاربری خیلی محدود بسازید از گزینه‌ی Restricted Profile استفاده کنید در غیر این صورت از گزینه User استفاده نمایید.

ساحت حساب کاربری محدود در اندروید

ساحت حساب کاربری محدود در اندروید

برای ایجاد پروفایل مهمان، دکمه‌ی Set UP NOW را کلیک کنید.

ساخت حساب کاربری مهمان - تاییدیه

ساخت حساب کاربری مهمان – تاییدیه

پس از انجام این کار به صفحه Lock Screen منتقل خواهید شد. با انتخاب حساب کاربری که ایجاد کرده‌اید می‌توانید به آن وارد شوید.

صفحه قفل اندروید

صفحه قفل اندروید

پس از ورود وفق به‌حساب کاربری جدید، صفحه Welcome Screen را مشاهده خواهید کرد. اگر از شما خواسته شد که این حساب را به یک حساب گوگل متصل کنید فعلاً گزینه‌ی NO و سپس Not Now را لمس کنید. با انجام این عمل حساب ساخته‌شده مانند یک حساب کاربری عادی می‌شود. این امر باعث می‌شود تا کاربر مهمان تنها به برنامه‌های پیش‌فرض مانند مرورگر و ابزارهای گوگل و سایر برنامه‌ها دسترسی داشته باشد. همچنین امکان نصب برنامه‌ها را بدون وارد شدن به‌حساب جی میل نخواهد داشت.

اتصال حساب گوگل در اندروید

اتصال حساب گوگل در اندروید

در این قسمت می‌توانید نام حساب را تعویض کرده و این فرآیند را تمام کنید.

انتخاب نام کاربری در اندروید

انتخاب نام کاربری در اندروید

آموزش جابه‌جایی بین حساب‌های کاربری موجود در تبلت

برای جابه‌جایی بین حساب‌های کاربری، کافی است دستگاه خود را قفل کرده و در صفحه قفل، حساب موردنظر را لمس و رمز آن را وارد کنید.

جا به جایی در بین حساب ها در اندروید

جا به جایی در بین حساب ها در اندروید

همچنین می‌توانید با کشیدن پنل تنظیمات سریع و لمس نام کاربری خود به‌صورت مستقیم به‌حساب کاربری‌تان سوئیچ کنید.

سوئیچ کردن سریع حساب کاربری در اندروید

سوئیچ کردن سریع حساب کاربری در اندروید

ایجاد حساب کاربری برای افراد خاص

درصورتی‌که می‌خواهید برای دیگر افرادی که از تبلت شما استفاده می‌کنند ، حساب جدا بسازید. می‌توانید مراحل ساخت حساب کاربری را دوباره انجام دهید و اجازه دهید تا حساب کاربری خود را وارد نمایند.

ورود به حساب کاربری در اندروید

ورود به حساب کاربری در اندروید

لازم به ذکر است که شما توانایی مدیریت دیگر حساب‌های ساخته‌شده مانند (حذف حساب و …) را نیز دارا می‌باشید.

 

آموزش ایجاد حساب کاربری کودکان (پروفایل محدودشده) در اندروید

درصورتی‌که یکی از کاربران تبلت شما ، فرزند کودکتان می‌باشد و شما قصد محدودسازی و کنترل فرزند خود را دارید ، می‌توانید از پروفایل محدودشده یا Restricted Profile استفاده کنید.

توجه: این امکان در تبلت های با ورژن اندروید ۴٫۳ وجود دارد.

برای ایجاد حساب کاربری کودکان ، کافی است در قسمت ساختن حساب کاربری جدید گزینه Restricted Profile را لمس نمایید.

 

برای محدودسازی برنامه‌ها نیز از قسمت Application and content restrictions اقدام نمایید.

ساخت حساب کاربری محدود برای کودکان در اندروید

ساخت حساب کاربری محدود برای کودکان در اندروید

 

دقت داشته باشید که هرچند این روش برای حفظ امنیت فایل ها و اطلاعات شما می تواند بسیار مفید باشد اما این موضوع را هم در نظر داشته باشید که اطلاعاتی که توسط کاربران مهمان ذخیره می شوند، در صورتی که مهمانی دیگر بخواهد از همان اکانت استفاده کند، می تواند به اطلاعاتی که کاربر مهمان قبلی ایجاد کرده است دسترسی پیداکند. علاوه بر حریم شخصی خود، حفظ حریم شخصی دیگران را نیز در نظر بگیرید.

 

مرجع: howtogeek.com

محمد مخلوقی
در زمینه ی شبکه های کامپیوتری تحت پلتفرم های مختلف آموزش های پیشرفته ای دیده ام و همینطور در زمینه ی برنامه نویسی تحت وب حرف هایی برای گفتن دارم و تنها چیزی که از آن خسته نمی شوم یادگرفتن و پیشرفت است.