بهبود کیفیت زوم گوگل

بهبود کیفیت تصاویر زوم شده به واقعیت تبدیل شد

وقتی‌که نوبت به هوش مصنوعی می‌رسد، گوگل نام آشنایی است که به گوش می‌رسد. از زمانی که این شرکت بر روی محصولات خود مانند Google Photos مهارت و تجربه کافی پیدا کرد، حالا به دنبال کاری است که تنها در فیلم‌های سینمایی انجام می‌شد، آن‌هم واضح کردن زوم تصویر است.

با استفاده از این پروژه قادر خواهید بود تا در تصاویر زوم کرده و سپس آن را اصلاح کنید تا برای هر شخصی قابل‌شناسایی باشد. جالب است که بدانید گوگل به‌وسیله‌ی الگوریتم یادگیری عمیق(deep learning) این کار را انجام داده است.

به‌عنوان بخشی از پروژه‌ی Google Brain project گوگل به دنبال ترکیب دو شبکه عصبی برای تولید یک تصویر واضح‌تر از یک ترکیب ۸*۸ پیکسل است.اولین شبکه‌ی عصبی را می‌توان شبکه شرایط عنوان کرد که به جهت مقایسه تصویر نسبت به سایر تصاویر باکیفیت استفاده می‌شود.

شبکه عصبی دوم را شبکه سابق می‌نامند که کار این شبکه افزودن جزئیات به‌دست‌آمده از تصاویر باکیفیت‌تر به تصویر فعلی است. ترکیب عملکرد این دو شبکه باعث به وجود آمدن تصویری قابل‌درک و دارای جزئیاتی نزدیک به واقعیت است.

01-match-source-image

02-realistic-high-resolution

نکته‌ای که در این سیستم بایستی در نظر بگیرید این است که تصویری که در انتها به دست می‌آید یک تصویر حقیقی نیست. این تصویر به‌عنوان بهترین حدس توسط هوش مصنوعی به‌دست‌آمده است که به تصویر باکیفیت‌تر شباهت بسیاری دارد.

جالب است که طی بررسی‌های به انجام رسیده، این نوع افزایش کیفیت، بسیار ازآنچه در فیلم‌ها نشانمان داده‌اند فاصله دارد اما این فناوری در آینده بسیار پرکاربرد خواهد بود.

Save

محمد مخلوقی
در زمینه ی شبکه های کامپیوتری تحت پلتفرم های مختلف آموزش های پیشرفته ای دیده ام و همینطور در زمینه ی برنامه نویسی تحت وب حرف هایی برای گفتن دارم و تنها چیزی که از آن خسته نمی شوم یادگرفتن و پیشرفت است.