نتایج مرتبط در توییتر

نتایج جستجو در توییتر مرتبط‌تر شده‌اند

کافی است به چندی پیش برگردیم که توییتر اقدام به معرفی الگوریتم جدید نوار زمان خودکرده بود. این ویژگی باعث می‌شد تا کاربران توییت های محبوب را دریافت کنند، دیگر وضعیت مانند قبل نیست که نوار زمان کاملاً برعکس عمل می‌کرد. حالا توییتر چنین متدی را برای الگوریتم جستجوی خود در نظر گرفته است که توییت هایی که بیشترین ارتباط با کلمه جستجو شده را داشته باشند را برای شما لیست خواهد کرد.

مهندس ارشد نرم‌افزار شرکت توییتر برای کیفیت جستجوها در این سرویس این‌گونه اعلام کرد که جستجوها دیگر به شکل قبل بر اساس تاریخ مرتب نمی‌شوند بلکه بر اساس مرتبط بودنشان نمایش داده خواهند شد.

برای این‌که بهترین نتایج به کاربر نشان داده شود تیم برنامه‌نویسی این شرکت رفتار کاربر را تحت نظر گرفته و جستجوهای مرتبط با علائق و واکنش‌های او را به نمایش درخواهند آورد.

نمایش نتایج جستجو بر اساس علاقه در توییتر

نمایش نتایج جستجو بر اساس علاقه در توییتر

این داده‌ها به‌وسیله توییتر و با استفاده از مدل یادگیری ماشین پردازش می‌شوند که به توییتر امکان پیش‌بینی رفتار کاربر درازای دیده شدن توییترهای بعدی را می‌دهد و به همین جهت توییت هایی برایتان به نمایش درخواهد آمد که احتمالاً به آن‌ها علاقه دارید. به‌محض این‌که پیش‌بینی‌ها انجام شد، توییت ها را برای شما امتیازدهی کرده و احتمال تعامل شما با آن‌ها را محاسبه می‌کند.

با توجه به تحقیقات، کاربرانی که از این متد جدید جستجو استفاده کرده‌اند تعامل بیشتری با این سیستم داشته‌اند و زمان بیشتری را بر روی توییتر سپری کرده‌اند. با توجه به این‌که نتایج این عمل مثبت بوده است، تیم مهندسی نرم‌افزار توییتر تلاش خود را بیشتر به کار می‌بندند تا نتایج مرتبط‌تری را به کاربران نشان دهند.

 

محمد مخلوقی
در زمینه ی شبکه های کامپیوتری تحت پلتفرم های مختلف آموزش های پیشرفته ای دیده ام و همینطور در زمینه ی برنامه نویسی تحت وب حرف هایی برای گفتن دارم و تنها چیزی که از آن خسته نمی شوم یادگرفتن و پیشرفت است.