ساعت هوشمند ZTE

ZTE بر روی یک ساعت هوشمند مستقل کار می‌کند

سال ۲۰۱۶ طوری گذشت که در آن کمبود ساعت‌های هوشمند اندرویدی به شکل عجیبی به چشم می‌خورد اما پلتفرم آن به راه خود ادامه داد. گوگل در حال حاضر بر روی Android Wear 2.0 کار می‌کند و برای نیمه اول ۲۰۱۷ آن را ارائه خواهد کرد. همچنین دو ساعت هوشمند گوگل نیز به بازار معرفی خواهند شد تا قابلیت‌های پلتفرم را نشان دهند.

در نمایشگاه CES 2017 موبایل ساز چینی ZTE عنوان کرده است که در حال حاضر بر روی یک دستگاه پوشیدنی اندرویدی کار می‌کند که در سال جاری ارائه خواهد شد. این شرکت می‌گوید برای فروش این ساعت در آمریکا برنامه دارد، این ساعت قادر است تا با ارتباط LTE کار کند و بدون نیاز به هیچ گوشی تلفن همراه هوشمند بتواند فعالیت خود را حفظ و ادامه دهد. همچنین عنوان‌شده است که این محصول ازنظر ظرفیت و مدت‌زمان نگهداری باتری با دیگران رقابت خواهد کرد.

در حال حاضر بازار ساعت‌های هوشمند در وضعیت ناامیدکننده‌ای قرار دارد، فروش ها در سه‌ماهه سوم سال ۲۰۱۶ به‌اندازه ۵۱٫۶ درصد کاهش پیداکرده بودند و همچنین اغلب تولیدکنندگان بر روی دستگاه‌های ردیاب تناسب‌اندام تمرکز کرده‌اند تا فروش خود را از طریق بازاری که در این قسمت وجود دارد جبران کنند.

بایستی بنشینیم و منتظر بمانیم که آیا خلاقیتی چشمگیر در بازار پوشیدنی‌های هوشمند رخ خواهد داد یا خیر؟ اگر چنین باشد و طراحی‌ها کمی زیباتر و قابلیت‌ها بیشتر شوند ممکن است بازار ساعت‌های هوشمند رونق بگیرد.

محمد مخلوقی
در زمینه ی شبکه های کامپیوتری تحت پلتفرم های مختلف آموزش های پیشرفته ای دیده ام و همینطور در زمینه ی برنامه نویسی تحت وب حرف هایی برای گفتن دارم و تنها چیزی که از آن خسته نمی شوم یادگرفتن و پیشرفت است.